NAJWIĘKSZA W POLSCE WYSTAWA BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO zagości od 9 maja do 29 czerwca w Futura Parku Kraków. Kilka milionów klocków i 700 metrów kwadratowych interaktywnej ekspozycji. To będzie gratka nie tyko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Główną ideą powstania wystawy jest zaprezentowanie budowli i makiet o niespotykanej formie i wielkości, których w codziennych, domowych warunkach nie udałoby się stworzyć. Zobaczymy zatem konstrukcje sięgające 1,5 metra wysokości oraz takie, które składają się ze 100 tys. elementów czy zajmują kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni. Cała ekspozycja składać się będzie z kilku milionów klocków i zajmować 700 metrów kwadratowych.

Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty będą prezentowały postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe jak i współczesne. Takie zestawienie pozwala i to nie tylko najmłodszym zwiedzającym na poszerzenie wiedzy z zakresu chociażby historii, geografii, architektury.

Otwarcie wystawy odbędzie się 9 maja o godzinie 16:00. Wystawa będzie czynna codziennie w godzinach otwarcia Futura Park Kraków. Bilety wstępu będzie można zakupić w następujących cenach: Dzieci do wzrostu 95 cm wejście bezpłatne. Poniedziałek-piątek: 10:00 – 14:00 cena 9 zł / osoba; 14:00 – 20:00 cena 12 zł / osoba; 20:00 – 21:00 cena 8 zł / osoba sobota – niedziela: cena 12 zł / osoba. BILETY RODZINNE: min. 4 osoby ( w tym max 2 osoby dorosłe) cena 9 zł / osoba GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne) Na każde rozpoczęte 10 osób – 1 opiekun wejście gratis.

Serdecznie zapraszamy!

lego